O mnie

Projekt 4

omnie

Kim jestem?

Szczerze mówiąc mnie samemu nie jest łatwo odpowiedzieć na to pytanie, tak samo jak nie łatwa była moja droga życiowa i wybory, które przez lata dokonywałem.

Z wykształcenia jestem magistrem ekonomii, ale nie do końca to był mój “konik”. Swoją prawdziwą pasję po latach odkryłem w tematach związanych z dietetyką, zdrowym stylem życia i sportem. W obecnym momencie życia moim marzeniem jest powrót do swoich starych “korzeni”, kiedy to jako młody chłopak intensywnie (i to nawet z sukcesami!) zajmowałem się sportem. Tym razem jednak nie mam na myśli rozpoczynania na nowo przygody z czynnym sportem. Moim celem jest przede wszystkim przywrócenie dawnej znakomitej formy fizycznej i wznowienie aktywnego trybu życia. Aby tak się stało niezwykle istotne jest osiągnięcie odpowiedniej wagi ciała.

Dopiero po wielu latach błędów i zaniechań oraz nieudanych prób z odchudzaniem zacząłem analizować i interesować się tematami związanymi ze zdrowym żywieniem, różnymi rodzajami diet i odpowiednim stylem życia. Chciałem tym samym znaleźć odpowiedź na pytanie dlaczego tak wiele prób zbijania wagi kończyło się totalną klęską. Samodzielne zgłębianie wiedzy jednak przestało mi wystarczać i nie w pełni satysfakcjonowało mnie. Skłoniło mnie to do podjęcia decyzji o rozpoczęciu studiów podyplomowych na kierunku dietetyka i planowanie żywienia. Studia ukończyłem (nie chwaląc się:)) z oceną bardzo dobrą. Obecnie jestem na etapie dalszego rozwijania swojej pasji i wiedzy na kolejnych studiach z psychodietetyki.

Poza studiami i pasjami oczywiście żyję normalnie i pracuję. Mam rodzinę: żonę – Justynę i dwójkę dzieci, pięcioletnią córkę Zuzię i sześciomiesięcznego syna Mateusza. Zawierucha związana z kryzysem finansowym wyrzuciła nas w 2012 roku aż do kraju Świętego Mikołaja, Muminków i Angry Birds-ów. W Finlandii oboje z żoną podjęliśmy pracę na produkcji (nie lekką i nie aż tak przyjemną). Po dziś dzień z całą rodziną żyjemy na emigracji, z której to będę zdawał Wam relację z mojego i żony odchudzania i zmieniania naszego stylu życia. Sprawozdania te i porady, które będę dostarczał we wpisach możecie potraktować jako prezenty z kraju Świętego Mikołaja i od Świętego Mikołaja, chociaż do świętości mi daleko:)

Mam nadzieję, a może nawet jestem przekonany, że moja wiedza, siła charakteru i niezłomność pomogą zarówno Wam jak i nam zmienić swoje życie. Tego chciałbym nam wszystkim życzyć. Zabierajmy się więc do roboty! Właśnie teraz! Już dziś!

Close