O blogu

Projekt 4

oblogu

Dlaczego blog?

Zainteresowanie tematem dietetyki i odchudzania uświadomiło mi jak wiele błędów oboje z żoną popełnialiśmy w procesie żywienia. Jak pokusy życia codziennego i tempo życia zdeterminowały to jak teraz wyglądamy i jak się czujemy. Jak to wszystko odbiło się na stanie naszego zdrowia.

Lata nieświadomości, błędy żywieniowe, pogoń za pieniądzem, emigracja zarobkowa i związany z tym nieregularny tryb życia (nocne i wczesnoranne nadgodziny), spowodowały, że dzisiaj oboje zmagamy się z problemem otyłości.

Jesteśmy na siebie źli i trochę podłamani, że oboje doprowadziliśmy się do takiego stanu i takiej słabej formy fizycznej. Pocieszającym w tym wszystkim faktem jest to, że przez ostatnie dwa lata posiadłem odpowiednią wiedzę, która daje mi przewagę nad tym już uciążliwym dla nas utrapieniem. Poza sporym zasobem wiedzy na tematy związane z dietetyką i odchudzaniem, które wciąż systematycznie poszerzam i ubogacam, ogromną rolę w walce ze zbędnymi kilogramami odgrywać będzie moje doświadczenie życiowe z tym problemem. Mogę śmiało powiedzieć, że dokładnie już wiem gdzie tkwi problem oraz jaką drogą pójść, żeby już nie popełnić tych samych błędów. W związku z tym w blogu będę chciał pokazać krok po kroku drogę do lepszego życia, życia zdrowszego, opartego na zdrowej diecie, którego podstawą będzie codzienna aktywność fizyczna.

Proces zmiany stylu życia musi być prowadzony kompleksowo, tzn. musi obejmować wszystkich członków rodziny. Dlatego do programu odchudzania i ulepszania swojego życia zdecydowała się przystąpić moja żona. Żona obiecała mi, że będzie podążała za moimi dietetycznymi poradami. Mam nadzieję, że dotrzyma danego słowa:) Za efekty tego procesu zarówno za siebie jak i za nią biorę pełną odpowiedzialność.

Poza nami, oczywiście skorzystają też na tym nasze dzieci, które odzyskają energię rodziców do codziennych domowych zabaw i szaleństw (wszyscy rodzice dobrze wiedzą o co mi chodzi;)). Nasz odmieniony styl życia zaszczepi też w nich pozytywne zasady dotyczące zdrowego i aktywnego trybu życia. Co najważniejsze największym zwycięzcą procesu utraty wagi będzie nasze zdrowie, którego stan nadwyrężyliśmy już do granic możliwości zbędnymi kilogramami.

W swoich wpisach na blogu będę posiłkował się najbardziej aktualnymi informacjami i branżowymi publikacjami o tematyce żywienia, diecie i aktywności fizycznej. Wymagać będę od siebie najwyższego poziomu profesjonalizmu w podejściu do podejmowanych przeze mnie zagadnień. Informacje zamieszczane na blogu, zgodne będą z najnowszymi badaniami naukowymi i wiedzą przekazywaną nie tylko w Polsce, ale i na świecie przez największe autorytety w dziedzinie nauk żywieniowych. Wiadomości będę się starał przekazywać w sposób zrozumiały i najprostszy z możliwych. Zarówno dla siebie, żony jak i dla Was chcę poszukiwać najlepszych rozwiązań, które pomogą nam wszystkim raz na zawsze rozprawić się z nadmiarem kilogramów.

Z całego serca chciałbym zachęcić Was do zaglądania, czytania, komentowania i wyciągania wniosków ze wpisów zamieszczanych na moim blogu. Ze wszystkich swoich sił będę się starał inspirować Was do walki z problemem nadwagi i otyłości. Z tym utrapieniem z żoną zmagamy się już zdecydowanie zbyt długo. Trwa to od lat i już najwyższy czas z tym skończyć!

Mam nadzieję, że w zmaganiach z otyłością pomożecie nam swoim wsparciem, a ja ze swojej strony chciałbym odwdzięczyć się Wam swoją wiedzą. Niezwykle istotne dla mnie jest to, żeby zachęcić i pociągnąć swoim i żony przykładem do zmiany życia tych, którzy mają ten sam problem. Odchudzajmy się więc razem! Wspólnie na pewno będzie nam łatwiej! Zmieńmy swoje życie! Właśnie teraz! Raz i na zawsze!

Close